İntibak Toplu Ödeme

Yazan: Admin 28 Kasım 2012 Çarşamba 0 yorum
Sponsorlu Bağlantılar

İntibak ödemeleri, toplu intibak ödemesi, sgk intibak ödemeleri
Yaklaşık 2 milyon emeklinin büyük bir merakla beklediği intibak ödemelerinde çalışmada sona gelindi. Eksik maaş aldığı belirlenen emeklilere toplu ödeme yapılacak.

İntibak toplu ödemesi 2000 yılından önce emekli olanları ilgilendiriyor. Yaklaşık 2 milyon emeklinin prim günü ve göstergeleri dikkate alınarak belirlenecek intibak farklarına yönelik yapılan çalışmalar, tüm hızıyla sürüyor.

İntibak zammına ilişkin dosyaların incelemesi sürerken, yaklaşık 5 bin emeklinin maaşının yanlış hesaplanması konusunda da detaylar ortaya çıkıyor. Bu rakam, intibaktan yararlanacak emeklilerin bilgilerinin bilgisayara aktarılmasıyla netlik kazanacak. 2000 yılı öncesindeki başvuruların manuel sistemle yapılması nedeniyle, maaşlarda yanlışlık yaşandığı belirtildi.

SGK, bu mağduriyetin giderileceğini ve hesaplamanın bitmesinin ardından emeklilere toplu ödeme yapacağını duyurdu, bu haber üzerine toplu ödeme alacak emekliler de merakla açıklanacak listeyi bekliyor, henüz toplu ödeme alacak emekli listesi sgk tarafından duyurulmuş değil.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi: Adı/URL ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.