21 Aralıkta ne olacak ? neler olacak ?

Yazan: Admin 5 Aralık 2012 Çarşamba 0 yorum
Sponsorlu Bağlantılar

İlk önce şunu belirtelim Allah (c.c) başka hiç kimse ne olacağını bilemez. Sizde düşüncelerinizi yazımızın sonundaki yorum kutusundan yazıp yollayabilirsiniz.


Ne Mayalar’ın tartışmalı tabletleri ne de diğer kehanetler… 2012 yılında dünyanın karşılacağı felaketler bir bir Kuran’da yer alıyor. Rahman Suresi’nden yola çıkılarak 2012 yılında dünyanın sonunu getirebilecek olaylar, zamanları ve yerleri belirlendi.

Bilindiği üzre Mayaların “zamanların sonu” olarak nitelendirdikleri 2012′de dünyanın yok olacağı üzerine son zamanlarda çok şey yazılıyor çiziliyor.

Bu görüşü besleyen en önemli kaynak ise bulunan bir Maya tableti. Bu tablette, 21 Aralık 2012′de maya takviminin biteceği ve bunun dünyanın sonuna işaret edeceği kehanetinde bulunuluyor, kıyametten önce büyük bir tufan olacağı da belirtiliyordu.

Nitekim, dünyanın şu an karşı karşıya kaldığı doğal felaketler (Su taşkınları, iklim değişiklikleri, kutuplardaki manyetik kayma) ve de Ortadoğu’da çalınan savaş tamtamları Mayalar’ın kıyamet kehanetinin çok önemli kilometre taşları olarak görülmeye başlandı.

Ta ki bu ayın başlarına kadar.

Bilim insanları, Maya takviminin yanlış anlaşıldığını, 21 Aralık 2012′nin kıyamete değil Mayalar’ın tanrısı Bolon Yokte’nin dünyaya döneceğine işaret ettiğini buldular. Bu kuşkusuz, maya tabletinden kıyamet senaryosu çıkaranlar için büyük bir çelme etkisi yarattı.

Peki dünya rahat bir nefes almalı mı şimdi?

Bu soruya maalesef kolayca “Evet” demek zor.

Çünkü, özellikle İslami çevrelerde (batılı müslüman olmayanlardan da destek var) , Kuran’da 2012 yılında dünyayı çok kötü olayların beklediğine ilişkin kehanetler olduğu tartışmaları var ve bunlar gerçekten ürkütücü…

Bu tartışmaların çıkış noktası ise Kuran’ın Rahman suresi. Kutsal kitabın 55′inci suresi olan Rahman’ın 13′üncü ayetinde “O halde Rabbimizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz” ifadesinden yola çıkılarak bir ebced hesabı yapılıyor. Bu ayetin Rahman Suresi’nde 31 kez aynen tekrarlanıyor ve tekrarlanılan ayet numaralı yanyana getirilip toplandığında Hicri 1433 (Rumi 2012)  sayısına ulaşılıyor.

Yine Rahman Suresi’nin Arapça 355 kelimeden oluştuğu bunun da Ay takvimine göre 1 yıla denk geliyor. “O halde rabbimizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz” ifadesinin Arapça karşılığı da 4 kelimeden oluşuyor.

İslami çevrelere göre bunun anlamı şu: 2012′de 4′er gün sürecek 31 felaket yaşanacak.

Yine basit bir matematikle olayların başlangıcı olarak 7 Ocak 2012 tarihine (67 gün geç kalma ihtimali de var) işaret ediliyor. Eğer dünya için bu kötü olaylar 7 Ocak’ta başlarsa, sonuncunun da 4 Kasım 2012′de gerçekleşeceği ortaya çıkıyor. Eğer bir gecikme olursa son olayın 21 Aralık 2012′de gerçekleşme olasılığı da bulunuyor (Maya takviminin bitiş tarihi).

Bitmedi…

Bulunan 1433 rakamı (Rahman’da tekrar edilen ayet numaralarının toplamı) Kuran’a uyarlandığında dünyayı bekleyen tehlikeler de şöyle oluyor:

1433′üncü harf ele alındığında bu gökten meteorların yağacağı anlamına geliyor (Kuran 2′inci Sure 24′üncü ayet).
1433′üncü kelime ele alındığında bu azabın hiç hafifletilmeyeceğini vurguluyor (Kuran 2′inci Sure 86′ıncı ayet).
1433′üncü ayet ele alındığında bu da şiddetli bir cezalandırmaya denk geliyor (Kuran 10′uncu Sure 69′uncu ayet).
Peki bunlar dünyanın nerelerinde olacak?

Bu sorunun yanıtı da yine tekrarlanan 31 ayet yan yana getirildiğinde bulunuyor. Ayet numaralarının işaret ettiği enlem ve boylamlar, dünyayı kıyametin eşiğine götürecek olayların Bengal Körfezi, Tayland, Vietnam, Orta Amerika, Orta Afrika ve Arabistan yarımadasının güneyinde patlak vereceğini gösteriyor.

Yazı alıntıdır...

Sizlerde düşüncelerinizi yorum olarak yazmayı unutmayınız.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi: Adı/URL ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.