Blogger tarih eklemek - tarih yerini değiştirmek

Yazan: Admin 10 Ocak 2013 Perşembe 1 yorum
Sponsorlu Bağlantılar
Blogger websitenize tema yüklediniz fakat tarih kısmı yoksa ya da tarihin yerini değiştirmek istiyorsanız sizlere nasıl tarih değiştirilir, eklenir onu anlatıcaz.


İlk olarak temanızda tarih gözükmüyorsa yerleşim bölümünden blog kayıtlarını düzenle diyoruz ve tarih aktif değilse aktif ediyoruz. Bunu yaptığınız halde tarih gözükmüyorsa aşağıda vermiş olduğumuz kodu temanızda istediğiniz bir bölüme eklerseniz tarih gözükecektir.

Tarih: <data:post.date/> 

Bu yukarıdaki kodu temanızda istediğiniz bir yere ekleyebilirsiniz.

Eğer sitenizdeki temada saat gözükmüyorsa onuda nasıl ekleyebileceğinizi anlatıcam. Yine yukarıda yazdığım gibi "blog kayıtları" bölümünde saat aktif değilse aktif edelim. Aktif ettiğimiz halde gözükmüyorsa aşağıdaki kodu temanızda istediğiniz bir yere ekleyebilirsiniz.

Tarih ve saat yerlerini değiştirmek istiyorsanız öncelikle "blog kayıtları" bölümünden saat ve tarih gösterimleri kapatıp verdiğim kodları istediğiniz yerlere ekleyebilirsiniz.

Saat: <data:post.timestamp/>

Yukarıdaki kodda saati göstermektedir.

Sormak istediklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz.


1 yorum:

Mr Sahin dedi ki...

Usta Mesela Benim Bloğumda ''Çarşamba,Temmuz 16,2014'' Olarak Gözüküyor. Ben Bunu '' 16 Temmuz Çarşamba 2014''e Nasıl Çevirebilirim ?

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi: Adı/URL ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.