Blogger widget alanı oluşturmak

Yazan: Admin 10 Ocak 2013 Perşembe 1 yorum
Sponsorlu Bağlantılar
Blogger websitenizde kendiniz istediğiniz bir bölümde widget alanı oluşturmak istiyorsunuz fakat nasıl yapılacağını bilmiyorsanız sizlere bunu nasıl yapacağınızı anlatacağım.


İlk olarak HTML düzenle bölümüne giriyoruz ve widget şablonunu genişlet seçeneğini işaretliyoruz.
#uykusuzmenu {float:center;width:350px;background: #fff;}

Şimdi yukarıdaki kodda Css ile gadget arkaplanı ve boyutlarını tanımladık. Siz bunun renklerini değiştirebilirsiniz. "350px" ile oynama yaparak boyutlarını düzenleyebilirsiniz. "#fff" bu kodla renk ayarlamalarını yapabilirsiniz.

"center" ortalanmış bölümüde kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Right ya da Left olarakta düzenleyebilirsiniz. Sağa ya da sola olarak.

Bu aşağıdaki kod ile widgetimizi oluşturacağımız bir koddur.
<b:section class='uykusuzmenu' id='uykusuzmenu'></b:section>
Şimdi bilmeyenler hiçbirşey anlamadı diye düşünmekteyim. Şimdi bu kodları şablondaki yerlere ekliyoruz. Ben kendime göre anlatıyorum fakat siz kendiniz nereye ekliyecekseniz o bölüme ekleyebilirsiniz.

]]></b:skin>
Bu yukarıdaki kodu bulup konuda ilk yazdığımız kodu bunun üzerine ekliyoruz. Css tanımlanmış olacaktır.

<div id='footer'>
Bu yukarıdaki kodu aratıp bulduktan sonra konuda yazdığımız 2.kodu ekliyoruz ve gadget eklenmiş oluyor. Kayıt ederek "yerleşim" bölümüne gittiğinizde gadget alanınız eklenmiş olacaktır. Sormak istediklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz. uykusuzadam.net

1 yorum:

Salim Can Şahin dedi ki...

Kardeş ben bu sizin blogunuzun temasını > androidminiturkiye.blogspot.com da kullanıyorum fakat bu istediğimnyere gadget alanı eklemeyi bilmiyorum . özellikle kayıtların hemen üstüne manşet eklentisi icin

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi: Adı/URL ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.