MSN Kişileri Skype'e nasıl aktarılır ?

Yazan: Admin 10 Ocak 2013 Perşembe 0 yorum
Sponsorlu Bağlantılar
Messenger kişileri Skype'e nasıl taşınır ?

Bildiğiniz gibi Messenger son günlerini yaşıyor yani kapanacaktır. Messenger kullanıcıları Skype aktarılacak ve o sistem üzerinden devam edilecek. Peki bu messenger'deki kişileri Skype sistemine nasıl aktarırım, nasıl yüklerim diyorsanız sizlere bunu anlatıcaz..

MSN - Messenger kişileri Skype'e nasıl aktarılır ? Resimli Anlatım;

Skype programını bilgisayarımıza kurduktan sonra ilk kez çalıştırdığımızda aşağıda gördüğünüz Skype'ın giriş ekranıyla karşılaşacaksınız. Öncelikle ekranın sağ üst tarafında bulunan Alternatif oturum açma yolları başlığı altında bulunan Microsoft hesabı'na tıklayarak işlemimize başlıyoruz.
Skype Oturum Açma Ekranı
Sonrasında karşımıza çıkan ekran üzerinde ilgili alanlara Windows Live Messenger (Microsoft) hesabımıza ait e-posta adresimizi ve şifremizi girerek Oturum aç butonuna tıklayarak devam ediyoruz.
Microsoft Hesabı Oturum Açma
Sonraki adım olarak karşımıza gelen ekranda bizleri bekleyen iki seçenek bulunuyor. Bunlardan ilki Bir Skype hesabım var ve ikincisiyse Skype'ta yeniyim. Şu için varolan Windows Live Messenger (Microsoft) hesabımızla oturum açtığımız için Skype'ta yeniyim seçeneğini seçerek gerekli işlemleri tamamlamış oluyoruz. Son olarak karşımıza gelen yeni ekran üzerinde Skype kullanım koşullarını onayladığımıza dair gelen Kabul Ediyorum - Skype'a katıl seçeneğini seçiyor ve Skype'ın genel ayarlarını yaptıktan sonra Windows Live Messenger hesabımızla Skype'ı kullanmaya başlayabiliyoruz. Skype kurulumu, kullanımı ve ayarları için ilgili yazımıza ayrıca göz atabilirsiniz. Eğer bu noktada varolan Skype hesabımız ile Windows Live Messenger hesabınızı birleştirmek isterseniz aynı ekran üzerinde ikinci seçenek yerine ilk seçeneğimiz olan Bir Skype hesabım varseçeneğini seçerek işleme devam edeceğiz.
Skype Oturum Açma Seçenekleri
Windows Live Messenger - Microsoft hesabı Skype hesabıyla nasıl birleştirilir?
Bir Skype hesabım var seçeneğini seçtikten sonra karşımıza gelen Skype hesabı oturum açma ekranında ilgili bölümlere Skype adımızı ve parolamızı yazarak Oturum aç butonuna tıklayarak işleme devam ediyoruz.
Skype Oturum Açma
Sonraki ekranda karşımıza birleştirerek tek bir hesap olarak kullanmak istediğimiz Skype ve Microsofthesaplarımıza ait kullanıcı adları ve resimleri geliyor. Eğer hesaplarınızı birleştirerek kullanmaya devam etmek istiyorsanız Devam et butonuna tıklayarak işlemi tamamlamış oluyoruz. Bundan böyle sahip olduğunuz Skype ve Windows Live Messenger (Microsoft) hesaplarınızı bir arada kullanabileceksiniz.

Anlatım tamindir sitesinden alıntıdır.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi: Adı/URL ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.