Crysis 3 Directx 11 Hatası ve Çözümü

Yazan: Admin 26 Şubat 2013 Salı 6 yorum
Sponsorlu Bağlantılar
Crysis 3 bildiğiniz gibi 2-3 gün önce çıkışını gerçekleştirdi. Tabi oyunun çıkmasıyla birlikte birçok sorunda ortaya çıkmaya başladı. Bu sorunlardan oyun kullanıcıları oldukça rahatsız. Bizde sizler için Crysis 3 Directx 11 hatasını yani "You need Directx11 capable to play" hatasının çözümünü anlatıcaz.

İsmindende anlaşılacağı üzere "Directx 11" yani ekran kartınızın bunu destekliyor olması gerekiyor. Eğer bu yoksa oyunu açmanız mümkün değildir.

Eğer oyunu çalıştırırken size seçenek sunuyorsa Directx 9 ve ya Directx 10 sürümünü seçerek oyuna girmeniz gerekiyor. Bu seçenekler yer alıyorsa bunlardan girdiğinizde sorun olmayacaktır.

Eğer benim ekran kartımda Directx 11 var diyorsanız sizlere güncelleme adresini vericez bunu indirip yüklemeniz durumunda sorununuz çözülecektir.

Directx 11 
Ekran kartı directx destekleyenler directx sürümlerini güncellemeleri gerekmektedir.

6 yorum:

Adsız dedi ki...

walla,sırf bu oyunu oynamak için yeni ekran kartı almam. kart alırım,ama bu oyunu oynamak için almam.zaten insanlar eminimki,gıcık olup,çoğu kişide oyunu satın almayacaktır.yada alanlar iade edecek,ve birsürü problem olacak.bence insanları kastırmak yersiz.ne oyunlar var,5 sene önceki kartlarla oynanabilen...deymez,sırf CRYTEK in yaptığı bu gıcıklık yüzünden kart alsamda bu oyuna para verip almam.

Steven Gerrard dedi ki...

rezillik bılmıyorum ama bu ekran karıtını satan şirketler ile belkide bi anlaşma vs. olmuştur (tahminim) oyunu bekleyen okadar kişi var nıye bunca mılleti hayal kırıklığına uğratıryorlar ayıpya

uykusuz adam dedi ki...

Directx 11 olupta çalıştırmayanlar. Directx 11 indirip kursunlar

Head Banger dedi ki...

Steven Gerrard haklı,böyle bi söylenti gerçekten var,yani oyunun kapak resminde,directx 11 destekli .....(herhangi bir marka) ekran kartını kesinle satın alınız,yoksa 10 fps den yukarı çıkmazzz !! yazsalar yeridir,hiç şaşırmam.

Adsız dedi ki...

ilk 2 oyunda orjinal aldım şimdi 4850 açmıcaksa giderim dx 11 kartı zorlanarakta olsa alırım ama sonra crytek korsan indirme cezası veririm olur biter cebimden extra para çıkarttırdı diye. sizi kendin pişir kendin yeciler sizi anlaşmışlar kart irmalarıyla bundan sonra orjinal oyun moyun yok çok ta umrumda bida devamı gelmesede olur satamamazlıktan batsınlar umrumda olmaz korsan indirdik diye.

UĞUR dedi ki...

Selemın Aleyküm Kolay gelsin crysis 3 ü Kurdum Bilgisayarıma Oyun na girdik den sonra 2 dakika sonra şu hatayı verdi ne olur yardım edin dxgı eror device removed

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi: Adı/URL ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.