İstanbul Yüzen Otobüs Ne zaman geliyor ?

Yazan: Admin 5 Şubat 2013 Salı 0 yorum
Sponsorlu Bağlantılar
Az önce Fox TV haberlerinde denk geldim Yüzen Otobüs yakında İstanbul haliçte yerini alacakmış. Yüzen otobüs direk suya girip haraket edebiliyor. Yüzen otobüs 1 milyon 215 euro mal olmuştur.

Otobüs karadan suya girerken tekerlekleri toplanmaktadır. Bu yüzen otobüs şuanda Hollanda ülkesinde kullanılmaktadır. Tv haberlerinde mayıs aylarında işleyecek olan otobüs bazı haber sitelerinde ise ağustos ayında olacağı söylenmektedir.

"Amfibi model otobüsü devlet teşvik ediyor. Biz de bu teşviklerden yararlanma adına gerekeni yapıyoruz. Umut ediyorum Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan yardım alacağız. Bu otobüs tek bize ait değil. Diğer operatörler ya da acenteleri de yararlandırabiliriz. Çünkü ülke olarak gelirlerimizi artıracak.

Hem otobüs hem gemi görevi gören taşıt şoför dâhil 47 yolcu alıyor. Otobüsün konforunu da ihtiva ediyor, gemide olan öğeleri de içeriyor. Motor sudan etkilenmediği gibi gemide olduğu gibi kamarası var, navigasyonu var, can yeleği var; WC'si var. 15 kilometre sürat yapıyor. Haliç'i 3-5 dakikada geçebiliyor. Ama biz tur amaçlı baktığımız için Amfibibus'ın konuklarını bir yakadan diğer yakaya 30 dakikada bağlamasını planlıyoruz."

Ensonhaber

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi: Adı/URL ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.