Tasarım ve SEO

Yazan: Admin 14 Şubat 2013 Perşembe 0 yorum
Sponsorlu Bağlantılar
Sayfa artalanına eklenen görüntü (Örneğin Resim) sayfadaki diğer görüntü ve metnin arkasına yerleşir. Görüntü sayfa boyutundan küçükse, sayfanın solundan sağına ve yukarıdan aşağıya doğru görüntü tekrar eder. Buna görüntünün arka planına döşenmesi denir. Arka plana eklenen küçük resim böylece daha çabuk arka plana eklenir. Web sayfalarının göze hitap etmesi arama motoru optimizasyonu açısından çok önemlidir. Hoş tasarıma sahip sitelerde ziyaretçiler daha fazla kalır ve bu da seo' ya avantaj sağlar.*

Soldan sağa ve/veya yukarıdan aşağıya yinelemeleri durdurmak için görüntüyü, bir resim işleme programında işlemeniz gerekir. Örneğin görüntünün soldan sağa yinelemesini önlemek için artalan görüntüsünü normal bilgisayar görüntüsünden daha geniş yapın. Görüntünün 1.200 piksel genişliği sorunu halledecektir.

  • Metin: Açılır listesinden normal metnin rengini seçebilirsiniz.
  • Köprü: Açılır listesinden köprü rengini seçebilirsiniz.
  • Ziyaret edilen köprü: Açılır listesinden son zamanlarda ziyaret edilen köprülerin rengini seçebilirsiniz.
  • Etkin köprü: Açılır listesinden, ziyaretçinin henüz tıklattığında köprünün alacağı rengi seçebilirsiniz.
Artalan görüntülerde koyu renklerden kaçının. Koyu renklerdeki bir artalan görüntü metinleri kolaylıkla gölgeleyecektir. Artalan görüntü belirlerken aynı zamanda yüklenme süresine çok dikkat etmelisiniz. Çok yavaş yüklenen bir artalan görüntü istenmeyen bir durumdur.
Sayfalarınız arasındaki bütünlüğü sağlamak açısından, bir sayfa için artalan belirleyip diğer sayfalar için artalanı bu sayfadan alın. Bir sayfadan artalan almayı yukarıda öğrenmiştik.*Sayfa Özellikleri iletişim kutusunun Gelişmiş sekmesini kullanarak sayfanın kenar boşlukları özelliklerini belirleyebilirsiniz. Gelişmiş sekmesinden web sayfasının üst, alt, sağ ve sol tarafından bırakılacak boşluğu belirleyebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi: Adı/URL ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.