İmei Kayıt Bulunamadı Sorunu

Yazan: Admin 29 Ağustos 2013 Perşembe 13 yorum
Sponsorlu Bağlantılar
Telefonunuza ait imei numarasını Btk sitesinden sorguladığınızda "kayıt bulunamadı" yazıyorsa ve siz bunun ne demek olduğunu bilmiyorsanız bizde sizler için kısaca bu ne demek oluyor onu açıklıyacağız. Araştırdığımız bilgilere göre "kayıt bulunamadı" yazan telefonlar yurt dışından gelme ve pasaporta kayıt edilmiş telefonlardır.

Bu telefonları imei sorgulama sitesinden sorguladığınızda kayıt bulunamadı yazısı ile karşılaşır ve panik yaparsınız. Genelde kaydı düşen telefonlarda kayıt bulunamamıştır yazısı yazmaktadır. Peki bu tam olarak ne demek oluyor ? Bu telefonlar yurt dışından gelme olup ve pasaporta kayıt edilmiş ve daha sonra bu imei kaydı düşmüş demek oluyor.

Eğer telefonunuz kapanırsa tekrar pasaportla imei kayı yaptırmanız gerekmektedir. Sormak istediğiniz birşey varsa bizlere yorum olarak yazabilirsiniz.

13 yorum:

Adsız dedi ki...

Merhabalar, hiç kapanmama ihtimali varmı?

uykusuz adam dedi ki...

Hiç kapanmama ihtimali var mı bilgim yok.

Adsız dedi ki...

Merhaba böyle yazmasının telefonun çakma veya orjinalliğiyle bir alakası yok değil mi?

uykusuz adam dedi ki...

Çakma veya orjinal olduğunu böyle anlayamazsınız

Kiraz dedi ki...

Nokıa 500 cep telefou şarj sorunu var nasıl yani? şarj cihazını taktıgımda 5 dk şarj ediyor sora batarya doldu diyor.. prizden çektiğimde kendiliğinde kapanıyor.. soru nerde? kaç TL yapılır? tahmince???

Kiraz dedi ki...

nokıa 500 2.el cep telefoncudan aldım ımeı sorgulattım kayıt bulunamadı diyor.. yani cihaz kaçak mı? sonra basım yanmasın! korkuyorum...

Mehmet YILMAZ dedi ki...

Merhaba telefonumun IMEI kaydı mevcuttu ancak çalındıktan sonra karakola gereken işlemi yaptrıdım şimdi tekrar sorgulattım KAYIT BULUNAMADI yazıyor.Imeı no su kırılmış mı demek bu?

Doğukan Özyılmaz dedi ki...

Merhaba ben nt den 2 ay önce lg G3 telefon aldim ve imei sorgulattigimda kayit bulunamadi diyor. Ne yani simdi nt gibi buyuk bir firmadan alinan mal nasil kayitsiz oluyor

Unknown dedi ki...

Merhaba, benim Htc One m8 kullanıyorum yurtdışı. 1 ay önce mesaj geldi ve 2 gün önce kapandı. 2 gün uğraşıp evde kendim imei yükledim. Yüklediğim imei tv marketlerden alınma faturalı türkiye garantili trident marka android bir cihaza ait. Şimdi sorguluyorum kayıt bulunamadı diyor.

Burak'la dedi ki...

Kayıt ettirdikten sonra ne yazması gerekiyo abi bi Bilgin var mı

Aladdin KAYACAN dedi ki...

Bataryası değiştir sorun kalmaz

Aladdin KAYACAN dedi ki...

Bataryası değiştir sorun kalmaz

Aladdin KAYACAN dedi ki...

Bataryası değiştir sorun kalmaz

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi: Adı/URL ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.