Chrome Windows Media Player Eklentisi Yükleme Sorunu

Yazan: Admin 3 Ocak 2014 Cuma 2 yorum
Sponsorlu Bağlantılar
Google Chrome tarayıcınızda videoları ya da canlı tv sitelerinden bazı kanallar "windows media player eklentisi" nedeni ile yani eksik olması nedeni ile açılmıyor ve yukarıda çıkan uyarıdan "eklentiyi yükle" dediğinizde eklenti iniyor ancak yükleme yapmıyorsa bu sorun hakkında sizlere bazı bilgiler veriyoruz.

Yukarıda çıkan sarı şeritte ki uyarı penceresinde "eklentiyi yükle" dediğinizde size bir dosya indirecek ya da dosyayı şu siteden direk indirebilirsiniz http://www.interoperabilitybridges.com/wmp-extension-for-chrome bu dosya indikten sonra güvenlik sebebi ile indirilen dosya otomatik olarak google chrome tarayıcınıza yüklenmez ve hata verir.

Bizde bu işlemleri manuel olarak yapıcaz ve sorunumuz tamamiyle ortadan kalkmış olacaktır. Yukarıda vermiş olduğum linkten eklentiyi indiriyoruz daha sonra google chrome adres çubuğuna chrome://chrome/extensions kopyalayıp yapıştırıyorsunuz ve enter tuşuna basıyorsunuz karşınıza eklenti penceresi çıkacaktır işte buraya indirmiş olduğunuz dosyayı sürükleyip bıraktığınızda artık eklentiniz yüklenmiş olacaktır ve video sorununuz ortadan kalkacaktır.


Eğer bu işlemlerden bir şey anlamadım diyorsanız bizlere yorum olarak yazarsanız sizlere yardımcı olmaya çalışırız.

2 yorum:

Oguz Adsiz dedi ki...

Sorun düzeldi teşekkürler

uykusuz adam dedi ki...

Rica ederim.

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi: Adı/URL ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.