Blogspot com.tr alan adını eski haline çevirme - com.tr devre dışı bırakma

Yazan: Admin 4 Şubat 2014 Salı 0 yorum
Sponsorlu Bağlantılar
Blogspot kullanıcılarının son zamanlarda yaşadığı bu sorunun çözümü gayet basit. Bu anlatmış olduğumuz işlemleri gerçekleştirdikten sonra com.tr olan alan adınız yine eskisi gibi .com şeklinde olacaktır. Blogspot com.tr alan adına geçince pagerank ve alexa rank tamamen gitmiş oluyor bundan rahatsızlık duyan varsa bu işlemleri yapabilir ve eskisi gibi yayın yapabilirler.

Bu aşağıda paylaşmış olduğumuz kodları şablon>Html'yi düzenle diyerek şablon kodlarımızı açıyoruz. Daha sonra <head> head kodunu aratıyoruz ve altına bu aşağıdaki kodları yapıştırıyoruz.

<script type='text/javascript'> var str= window.location.href.toString(); if ((str.indexOf('.com/'))=='-1') { var str1=str.substring(str.lastIndexOf(".blogspot.")); if (str1.indexOf('/')=='-1') { var str2=str1; } else { var str2=str1.substring(0,str1.indexOf('/')+1); } window.location.href =window.location.href.toString().replace(str2,'.blogspot.com/ncr/'); } </script>

Bu kodları kayıt ediyoruz ve işlemler tamamlanmış oluyor. Artık blogspot.com.tr olan alan adınız .com olarak devam edecektir. Bu işlemlerde oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi: Adı/URL ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.