Muhteşem Yüzyıl 129.Bölüm Özeti ( 26 Mart 2014 )

Yazan: Admin 25 Mart 2014 Salı 0 yorum
Sponsorlu Bağlantılar
Star TV ekranlarında yayınlanan ve yayınlanmaya başladığı günden bu yana büyük yankı uyandıran her bölümünde heyecan üst seviyede olan Muhteşem Yüzyıl dizisinin 129.bölümüne ait özeti yayınlanmıştır. Muhteşem Yüzyıl izleyicileri 26 mart 2014 tarihinde dizide neler olacağını merak ediyor olabilirler bizde uykusuzadam.net olarak Muhteşem Yüzyıl'ın 129.bölümüne ait özetine konumuzda yer verdik.

Huricihan karakteri ölümcül olan bir yara alıyor herkes Huricihan'ın iyileşmesini, gözlerini açmasını beklerken Nurbanu ise ifşa edilmekten oldukça korkuyor. Beyezıt, Huricihan'ı yaralayan kişilerin peşine düşüyor. Beyezıt'ın peşine düştüğü kişinin Nurbanu olduğunu öğrenen Selim şok geçiriyor. Hürrem ise Nurbanu karakterinin suçlu olduğunu öğrenir öğrenmez tüm kanıtları ele geçiriyor. Daha sonra Nurbanu, Hürrem'i büyük bir sırrı ortaya çıkarmakla tehdit ediyor. Bunun üzerine Hürrem, Nurbanu'nun ölüm fermanını yazıyor.

Bayezit ve Selim sancaklarına tekrar dönüyorlar ancak sular bir türlü durulmak bilmiyor. Bayezit'in sarayına gizemli bir hatun geliyor ve kardeşler arasında süren savaşı büyütüyor. Sultan Süleyman ise Hürreme öyle bir sual ediyor ki nefesler tutuluyor.

Haremde sünnet eğlencesi devam ederken, Huricihan’ın kanlar içinde gelişiyle ortalık karışır. Herkes Huricihan’ın gözlerini açmasını umarken, Nurbanu korku içinde beklemektedir. Nurbanu’nun hali Hürrem’in şüphelenmesine neden olur.

Kavganın olduğu yerde bir küpe bulunur. Öfke içindeki Bayezıt, küpenin sahibinin peşine düşer. Selim kardeşinin acısına üzülürken, Huricihan’a saldıranın Nurbanu olduğunu öğrenir. Selim bir kararın eşiğindedir. Karısını kendi eliyle ölüme mi gönderecektir?

Hürrem ise aradıkları kişinin Nurbanu olduğunu keşfeder. Nurbanu, canını kurtarabilmek için Hürrem’i geçmişteki sırları ifşa etmekle tehdit eder. Nurbanu’nun ne kadar tehlikeli olabileceğini gören Hürrem, onun ölüm emrini verir.

Şehzadeler sancaklarına geri döner. Nurbanu ölümcül bir saldırıya uğrarken, Bayezıt’ın sarayına da gizemli bir cariye gelir. Süleyman ise yıllardır konuşmadığı Hürrem’i odasına çağırır. Ve nicedir içini kemiren soruyu sorar!

Her bölümünde heyecan üst seviyede olan Muhteşem Yüzyıl yine 26 Mart 2014 tarihinde oldukça konuşulacağa benziyor dizinin son demleri yaklaştıkça nefesler kesiliyor.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi: Adı/URL ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.