Adet Düzensizliği Soğan Kürü İbrahim Saraçoğlu

Yazan: Admin 3 Nisan 2014 Perşembe 0 yorum
Sponsorlu Bağlantılar
Zahide ile Yetiş Hayata isimli programda İbrahim Saraçoğlu, adet düzensizliği için soğan kürü tarifi vermiştir. Bizde uykusuzadam.net olarak araştırmalarımıza göre soğan kürünün adet düzensizliğine iyi geldiğini söyleyen kullanıcılar bulunmaktadır. Eğer sizlerde adet düzensizliği yaşıyorsanız İbrahim Saraçoğlu soğan kürünün faydalı olduğunu söylemektedir. Peki nasıl yaparım bu soğan kürünü diyorsanız aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Adet düzensizliklerini gidermek için soğan kürü nasıl yapılır?
Bir adet yemeklik kuru soğanı yıkayarak, sirkeli suyun içinde bir süre bekletiniz. İki bardak klorsuz suyu tencerenin içine koyarak kaynatınız. Su kaynamaya başlayınca, soğanı ayıklamadan, kökleriyle birlikte dörde bölerek, suyun içine atınız. Bu şekilde beş dakika daha kaynatıp, ocağın altını kapatınız. Kürün ılınmasını bekleyerek, yemeklerden on dakika kadar önce bir bardak içmelisiniz. Kürün faydalı olması için her gün taze olarak hazırlamanız gerekir. Kullanacağınız soğanı kırmızı, mor veya beyaz kabuklu olandan seçmeyiniz. Mutlaka açık kahverengi kabuklu olan soğanlardan kullanmalısınız.

Soğan kürü ne zaman uygulanmalıdır?
Bu ürü adet döneminde uygulamanın bir sakıncası bulunmamaktadır. Ancak daha faydalı olması isteniyorsa, adetin bitiminden sonraki yedinci günden başlayarak kullanılması daha uygun olacaktır. İlk on beş günlük uygulama bu dönem yapılmalıdır. İkinci kez adet gördükten sonraki onuncu günde tekrar kürü uygulamanız tavsiye edilir. İkinci uygulamada beş veya yedi gün uygulamanız yeterli olacaktır. Adetleriniz bu uygulamalardan sonra düzene girecektir.ğanın kabuklarını soyup

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi: Adı/URL ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.