Adsense'den Gelen Mail nedir?

Yazan: Admin 5 Mart 2015 Perşembe 0 yorum
Sponsorlu Bağlantılar
Bir çok kullanıcıya bu mail gelmiş ancak neyin ne olduğunu bilmeyenler oldukça tedirgin olmuşlar. Tedirgin olmalarının sebebi ise bu mesajdan önce herhangi bir mailin gelmemesi. Yani şöyle ki Adsense yanlışlıkla bazı kullanıcılara mail atıyor bunu düzeltmek için ise bu aşağıdaki maili tüm kullanıcılarına yolluyor. Endişelenecek bir durum söz konusu değildir.

Dear Publisher

Google recently sent you an email in English from publisher-policy-no-reply@google.com, with the subject of "policy breach notice," regarding personally identifiable information.

The message was sent in error; we would like to convey our sincerest apologies for the alarm that this must have caused you and your colleagues.

You do not need to take specific action on this erroneous message however, due to the dynamic nature of publisher monetization we encourage you to periodically review our resources regarding PII.

As you know, our policies prohibit partners from sending us data that could be recognized or used by our systems as personally identifiable information. When we learn of violations, we notify the publisher and take swift action.

We know that you take user data and our program policies very seriously, and this message must have caught you off guard. For more information about the specific policies that govern passing PII to Google, and tips for continuing to keep your account compliant, please visit our help center.

Thank you,

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi: Adı/URL ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.